opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jans
    Drive
    • 2005
    • 53

    Witam kolegów
    co mysłicie o tych oponkach:
    Niech się toczy do końca, dalej i donikąd....amen

    Komentarz

    • misiekwaw
      RS
      S_OCP Member
      • 2004
      • 7715
      • Ford

      Zamieszczone przez Jans
      Witam kolegów
      co mysłicie o tych oponkach:
      http://www.opony.com/producent1.asp?...%20451&f=lista
      założyłem w sobote... trzymaja jak złe k ale sa glosne :?
      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
      http://www.disi-tune.pl
      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
      Był WRX
      Była Octa

      Komentarz

      • Arek
        RS
        S_OCP Member
        • 2005
        • 3143

        Wiec załozylem nokiany i jestem zadowolony:-) fajnie sie prowadzi na suchym i na mokrym tez rewelka jest tylko jedna icha malutka wada,niewszystikie nirownosci tlumią jak powinny ale to przez to ze ich indeks predkosci jest W i sa troche twarde :szeroki_usmiech -tak sobie wytlumaczylem.
        polecam
        -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

        Komentarz

        • Antimatter
          Ambiente
          • 2005
          • 144

          Zamieszczone przez MisiekWAW
          Zamieszczone przez Jans
          Witam kolegów
          co mysłicie o tych oponkach:
          http://www.opony.com/producent1.asp?...%20451&f=lista
          założyłem w sobote... trzymaja jak złe k ale sa glosne :?
          ja zalozylem pare dni temu model 452 i uwazam, ze wlasnie nie sa glosne :roll:
          fajnie trzymaja w zakretach, na mokrym znacznie powyzej moich oczekiwan.

          teraz jednak rozgladam sie za zawieszeniem, bo autko troche dziwnie wyglada :diabelski_usmiech
          --
          pozdrawiam
          Antimatter

          Komentarz

          • arci9
            RS
            • 2004
            • 2007

            Zamieszczone przez Arek
            icha malutka wada,niewszystikie nirownosci tlumią jak powinny ale to przez to ze ich indeks predkosci jest W i sa troche twarde -tak sobie wytlumaczylem.
            W tamtym sezonie kupiłem Toyo Proxes T1-R 205/55R16 91 W i dokładnie mam takie same odczucia, przez to że są twarde to czuć te nierówności i każdą ryskę na aswalcie IMO TTTM

            Komentarz

            • misiekwaw
              RS
              S_OCP Member
              • 2004
              • 7715
              • Ford

              Zamieszczone przez Antimatter
              ja zalozylem pare dni temu model 452 i uwazam, ze wlasnie nie sa glosne :roll:
              fajnie trzymaja w zakretach, na mokrym znacznie powyzej moich oczekiwan.

              teraz jednak rozgladam sie za zawieszeniem, bo autko troche dziwnie wyglada :diabelski_usmiech
              zalozylem 451 i o nich pisalem :roll: ale chetnie bym sie z Toba przejechal zeby ocenic i porownac :wink:
              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
              http://www.disi-tune.pl
              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
              Był WRX
              Była Octa

              Komentarz

              • Antimatter
                Ambiente
                • 2005
                • 144

                Zamieszczone przez MisiekWAW
                Zamieszczone przez Antimatter
                ja zalozylem pare dni temu model 452 i uwazam, ze wlasnie nie sa glosne :roll:
                fajnie trzymaja w zakretach, na mokrym znacznie powyzej moich oczekiwan.

                teraz jednak rozgladam sie za zawieszeniem, bo autko troche dziwnie wyglada :diabelski_usmiech
                zalozylem 451 i o nich pisalem :roll: ale chetnie bym sie z Toba przejechal zeby ocenic i porownac :wink:
                nie wiem skad jakies niedomowienia - wiem, ze masz 451, a ja wypowiedzialem sie na temat 452. to sa blizniacze modele, wiec dlatego wyrazilem swoja opinie. proste :roll:
                --
                pozdrawiam
                Antimatter

                Komentarz

                • misiekwaw
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2004
                  • 7715
                  • Ford

                  Zamieszczone przez Antimatter
                  nie wiem skad jakies niedomowienia - wiem, ze masz 451, a ja wypowiedzialem sie na temat 452. to sa blizniacze modele, wiec dlatego wyrazilem swoja opinie. proste :roll:
                  ale jakie niedomowienia czlowieku :?: :shock: napisalem ze mam inny model i chetnie bym porownal glosnosc z Twoimi jadac z Toba Twoim samochodem :idea: gdzie tu jest niedomowienie :?: :shock:

                  juz dziekuje, niepotrzebuje sprawdzac glosnosci niedomowien :?
                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                  http://www.disi-tune.pl
                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                  Był WRX
                  Była Octa

                  Komentarz

                  • Antimatter
                    Ambiente
                    • 2005
                    • 144

                    Zamieszczone przez MisiekWAW
                    juz dziekuje, niepotrzebuje sprawdzac glosnosci niedomowien :?
                    nie ma sprawy :|
                    --
                    pozdrawiam
                    Antimatter

                    Komentarz

                    • misiekwaw
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2004
                      • 7715
                      • Ford

                      Zamieszczone przez MisiekWAW
                      założyłem w sobote... trzymaja jak złe ale sa glosne
                      zrobiły się zdecydowanie cichsze... po wymianie lewego łożyska z przodu :lol:
                      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                      http://www.disi-tune.pl
                      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                      Był WRX
                      Była Octa

                      Komentarz

                      • Lukasso
                        Rider
                        S_OCP Member
                        • 2005
                        • 611

                        sory za odgrzewanie kotleta, ale jutro jadę sprawić autku nowe oponki i mam dylemat, pomiędzy tymi modelami:
                        Nokian NRHi 205/55R16 94 H XL

                        Nokian NRVi 205/55R16 94 V XL

                        Nokian Z 205/55R16 94 W XL

                        Yokohama A.drive 205/55R16 91 H
                        Opony samochodowe: opony letnie i zimowe. Najlepszy polski sklep internetowy z oponami! 10 lat na rynku. 1 000 000 klientów. Dostawa gratis. SPRAWDŹ CENY!


                        Co do Nokianów to wiem że kilka osób zakupiło je kilka miesięcy temu, jakie wrarzenia, no i jaki najlepszy indeks prędkości wybrać? Poz dobrymi parametrami jezdnymi ważene aby były to oponki ciche :-) mam uraz po turanzach dużo głośniejszych od zimówek szczególnie na nierównościach, czym mniejszy indeks prędkości tym opona miększa i cichsza teoretycznie, więce co mi byście polecili, auto na trasach średnio 150 jeździ, nieraz ale to tylko chwilami do 190.....czy indeks H do 210 nie będzie za niski ?

                        No i gdzie w Warszawie dostać te nokiany, wiem że w Pruszkowie, jeszcze jakieś namiary ?

                        Komentarz

                        • Arek
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2005
                          • 3143

                          Zamieszczone przez Lukasso
                          Ja mam to,wpadnij na spota we wtorek to sie brykniesz moją czeszka i ocenisz.Dla mnie rewelacja po matadorach Sa troche glosne momętami ale trzymaja naprawde super.
                          -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                          Komentarz

                          • Lukasso
                            Rider
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 611

                            Arek, dzięki jak nie dokonam zakupu do wtorku to chętnie posłucham....

                            Komentarz

                            • Samiec
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2004
                              • 4287
                              • Octavia I (1U2)
                              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                              • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                              Zamieszczone przez Lukasso
                              auto na trasach średnio 150 jeździ, nieraz ale to tylko chwilami do 190.....czy indeks H do 210 nie będzie za niski ?
                              Mamy blizniaczy styl jazdy :szeroki_usmiech mi index H-210 wystarcza. Ale do zylki sportowej ,jak sam powiedziales teoretycznie lepszy byl by index V, W bo twardsza opona.
                              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                              Komentarz

                              • Maicroft
                                Moderator
                                S_OCP MemberModeratorr
                                • 2004
                                • 25757
                                • Audi

                                Tak zalozcie W, a potem zaczna sie jeki, ze twardo, ze zabkuje opony itd. Indeks zaklada sie taki, na jakim auto wyszlo z fabryki i tyle. Chyba, ze ktos po malym tuningu lubi na ostatnim biegu zamykac obrotomierz, no to trzeba o jeden wyzej dac.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz

                                • QBA
                                  RS
                                  • 2004
                                  • 2646

                                  Lukasso, polecam Nokiany Z. Jestem z nich całkiem zadowolony, chociaż do poprzednich P Zero Nero, trochę im brakuje... Ale biorąc pod uwagę cenę to rewelacja :szeroki_usmiech

                                  Komentarz

                                  • Lukasso
                                    Rider
                                    S_OCP Member
                                    • 2005
                                    • 611

                                    Dzięki chłopaki, auto stoi na nowych kapciach, wybór był ciężki pomiędzy właśnie Nokian Z, a Nokian NRHi , wybrałem NRHi, rozmawiałem trochę z właścicielem firmy, która zajmuje się dystrybucją opon Firmy Nokian na okręg mazowiecki podobno jako jedyna :wink: i mówił mi że jeżeli chodzi o jazdę to nie ma zbyt dużej różnicy, różnica jest natomiast w szybkości zurzywania się bieżnika i tu wygrywa NokianZ i człowiek poleca te opony użytkownikom którzy robią autem w okresie letnim ponad 25 tysięcy km, NRHi szybciej się zurzywa ale za to jest nieco cichsza. Więc kupiłem NRHi jak mi się szybko skończą to następne będą Z, nokian wprowadził ostatnio jakiś nowy model podobno produkowany już w nowej fabryce w Rosji, ale facet mówił że narazie nie sprowadzają, bo nie chcą być królikami doświadczalnymi. Ogólnie firmę polecam, za oponkę zapłaciłem 322 zł sztuka z montażem więc stosunkowo tanio, początkowa cena Nokian Z to 380 zł z montażem tak jak w Pruszkowie, ale myślę że tą cenę też by się łatwo zbiło.
                                    Co do moich odczuć i 30 kilometrach na niej przejechanych to oponka naprawdę cicha, trochę pływała przy 130 jak kierownica na boki machałem, ale myślę że trzeba ją "rozjeździć" i będzie gut.

                                    Teraz namiar na firmę jak ktoś będzie zainteresowany:

                                    Firma Impolex
                                    Raszyn, Aleja Pruszkowska 73 (jest to ulica która idzie od Aleji Jerozolimskich z Michałowic do Raszyna)
                                    tel. 227201823, 0507144681
                                    Serwis Opon Raszyn, ul. Pruszkowska 73 oraz Mobilny Serwis Opon. Zapraszamy od poniedziałku do soboty. Nowoczesny sprzęt, profesjonalna obsługa.


                                    Druga lokalizacja:
                                    F.H. IMPOLEX
                                    Al. Krakowska 35a (pod kładką w Raszynie w kierunku na Katowice)
                                    ul. Pruszkowska 73
                                    tel. (22) 720-36-87

                                    Komentarz

                                    • Samiec
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2004
                                      • 4287
                                      • Octavia I (1U2)
                                      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                                      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                      Zamieszczone przez Maicroft
                                      Tak zalozcie W, a potem zaczna sie jeki, ze twardo, ze zabkuje opony itd. Indeks zaklada sie taki, na jakim auto wyszlo z fabryki i tyle.
                                      Auto wyszlo z ASO na matodorach z indexem V ,a pozniej kupilem barumy z indexem H :wink:
                                      Jezeli oponka jest twardsza to sie zabkuje ? :roll:
                                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        Slyszalem taka opinie z kilku miejsc i potwierdzal ja nasz forumowy 'oponiarz' Leszek, wiec cos w tym musi byc. Do tego opona z wysokim indeksem jest twarda a co za tym idzie glosna.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • bernardo
                                          L&K
                                          S_OCP Member
                                          • 2005
                                          • 1083

                                          Zamieszczone przez Samiec
                                          Auto wyszlo z ASO na matodorach z indexem V ,a pozniej kupilem barumy z indexem H :wink:
                                          Jezeli oponka jest twardsza to sie zabkuje ? :roll:
                                          Odnośnie tychże barumek ale z indeksem V, miałem je do dzisiaj (wczoraj ledwo na nich uszedłem z życiem wpadając w megakałużę na Jerozolimskich na zakręcie z pewną niewygórowaną prędkością... dobrze, że pedałów nie dotykałem 8) ) i cały czas odnosiłem wrażenie takiego właśnie ząbkowania. Te właśnie opony są wzmocnione na kantach bieżnika co wpływa pozytywnie na zamykanie ostrych zakrętów. Dodatkowo przy hamowaniu też były przeróżne odgłosy wskazujące raczej na przeguby (które są zresztą świeżutkie) bądź na luzy na gumach niż na opony.
                                          Od dzisiaj latam na Nokianach H i odczucia zupełnie inaczej się prezentują.
                                          1. buczenie i ząbkowanie zniknęło całkowicie
                                          2. opony faktycznie (w porównaniu do tych barumek i w ogóle) są ciche
                                          3. bardziej "miękko" (co raczej jest mniej pozytywne) wkręcają się w zakręty przy dużych prędkościach. Jest wrażenie "pływania" o którym pisał Lukasso. Zobaczymy czy jest to zjawisko chwilowe.
                                          4. napewno atrakcyjna cena w stosunku do jakości
                                          5. po megakałużach dopiero będę je testował, ale porównując bieżnik Nokiany wypadają o niebo lepiej
                                          a barumki swoje już nalatały...
                                          Zgadzam się z tym, co napisał Maicroft, ale zapewne uwarunkowane są te wrażenia w pewnym stopniu i od półki, z której oponki są sprzedawane.
                                          p.s.
                                          zwykle producenci przy indeksach prędkości mają 8% margines, więc dla H max wynosi 226 km/h, szybciej to mogą być już kłopoty :diabelski_usmiech
                                          aczkolwiek...
                                          NajtFukinPatrol North-West
                                          Techno-destroyed by dobrygrzeswawa
                                          WhitePride :smokedevil

                                          6,92 s do setki by DGW

                                          Komentarz

                                          • marek01640
                                            Classic
                                            • 2006
                                            • 10

                                            leszekmw, Jakie opony bys mi polecił na lato 205/55/16. Chodzi mi o takie, ktore nie ząbkuja. muślałem o Kleber Dynaxer HP 2 . To symetryczna opona i raczej jinie powinna zabkować. Bardzo Cie prosze o rade jakie opony będa dobre do Octavi 2002r limuzyna 1,9 tdi. Pozdrawiam

                                            Komentarz

                                            • koja86
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2007
                                              • 3178

                                              marek01640, michellin pilot exalto PE2 4sezon średnio po 35kkm na rok
                                              Takie zwykłe Ambiente

                                              Komentarz

                                              • lukasz12022
                                                Ambiente
                                                • 2009
                                                • 102



                                                co sądzicie o tych oponkach na lato :idea:
                                                OCTAVIA 1.9 TDI

                                                Komentarz

                                                • PiotrekDK
                                                  Elegance
                                                  • 2007
                                                  • 798
                                                  • Seat

                                                  taka mala uwaga dla tych co jezdza do niemiec, jesli indeks predkosci opon jest nizszy niz max predkosc samochodu to musi to byc oznaczone na samochodzie, jesli tak nie bedzie to mandacik
                                                  ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                                                  mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                                                  Komentarz

                                                  • bzyq_74
                                                    RS
                                                    • 2008
                                                    • 3467
                                                    • Volkswagen
                                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                                    • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                                    Zamieszczone przez lukasz12022
                                                    http://www.allegro.pl/item832062173_225_45r17_westlake_sv308_w_tireline_ eu_wyprzedaz.html

                                                    co sądzicie o tych oponkach na lato :idea:
                                                    Ja bym sie trzymał z daleka od wszelkiej chińszczyzny. Pewnie są głośniejsze i szybciej się ścierają od europejskich odpowiedników.
                                                    Też nie wiadomo przy jakie predkości strzelą :diabelski_usmiech

                                                    Weź lepiej coś pokroju fuldy, klebera itp. -50 zł /szt drożej, a lepsze samopoczucie bezcenne.
                                                    MARCIN
                                                    Mój szkodnik

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...